6 września 2022 07:26

Dom z paczki do samodzielnego montażu

Domy prefabrykowane są znane już od wielu lat i ostatnio cieszą się rosnącym zainteresowaniem konsumentów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieje coś takiego, jak domy z paczki do samodzielnego złożenia. To bardzo innowacyjne rozwiązanie, które dopiero zyskuje na swej popularności. Czym właściwie są domy do samodzielnego złożenia i czy warto postawić na tę technologię?

Dom z paczki – najważniejsze informacje

Domy do samodzielnego złożenia to również budynki prefabrykowane, jednak w tym przypadku zadaniem wytwórcy jest wyłącznie wyprodukowanie odpowiednich konstrukcji i dostarczenie ich na teren budowy wraz z niezbędnymi elementami montażowymi i instrukcją. To od klienta zależy, na jaką ekipę montażową się zdecyduje, aby ukończyć prace i móc zamieszkać w swoim własnym domu.

Zalety domów do samodzielnego złożenia

Tak zwane domy z paczki mają szereg zalet. Przede wszystkim ich budowa zajmuje bardzo mało czasu. W zależności od panujących warunków, przestrzeń w stanie surowym otwartym o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych można wybudować w zaledwie tydzień. Oprócz tego ułatwiony jest również proces remontu. Domy prefabrykowane, dzięki konstrukcji drewnianej, nie wymagają skuwania ścian w celu wymiany instalacji, a co za tym idzie, wszelkie prace naprawcze mogą być przeprowadzone w znacznie łatwiejszy, szybszy i tańszy sposób.

Decydując się na dom do samodzielnego montażu warto mieć na uwadze ekologię. To właśnie ona powoduje, że budynki drewniane cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Zastosowane materiały konstrukcyjne pochodzą ze środowiska naturalnego, przez co ich wykorzystanie do budowy domu radykalnie zmniejsza zapotrzebowanie na znacznie mniej przyjazne środowisku materiały.

Jak się zabrać za budowę domu?

Do każdego domu dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu osoby zajmujące się budową są prowadzone krok po kroku w taki sposób, aby budynek mógł zostać ukończony w możliwie najkrótszym czasie, a prace mogły być wykonywane w sposób bezpieczny.