31 stycznia 2023 10:46

Czasowa perspektywa możliwości wybudowania domu w każdym sezonie

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że budowa domu szkieletowego zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż stawianie przestrzeni murowanych. Jest to związane przede wszystkim z szeroką dostępnością materiałów i podzespołów, a także z faktem, że domy prefabrykowane niemal nie wymagają przeprowadzania prac mokrych. Decydując się na budowę domu szkieletowego, warto zapoznać się z kolejno podejmowanymi czynnościami. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie rozplanowanie realizowanych prac przez ekipę budowlaną.

Jak wygląda budowa domu szkieletowego?

Pierwszym i dla wielu najważniejszym etapem prac jest zgłoszenie zapytania ofertowego. To właśnie w tym momencie jest czas, aby inwestor przekazał firmie wszelkie informacje na temat budynku, a zatem jego wielkość, zastosowane materiały czy nawet wstępny szkic. Zdobyte wiadomości pozwolą na opracowanie profesjonalnego projektu oraz wizualizacji w taki sposób, by Klient mógł zobaczyć efekt prac zanim jeszcze przystąpi się do rzeczywistej budowy. W znakomity sposób pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy wydawanych na materiały składowe.

W dalszej kolejności, gdy projekt zostanie już zatwierdzony przez inwestora, przystępujemy do produkcji wszystkich komponentów. Bardzo dużą zaletą domów szkieletowych jest fakt, że jeszcze przed montażem na miejscu budowy są one składane w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu możliwe jest sprawne usunięcie wszelkich wad konstrukcyjnych oraz nawet najdrobniejszych nieprawidłowości. Dzięki temu montaż rzeczywisty u Klienta jest prowadzony w bardzo szybki i sprawny sposób.

Jak długo trzeba czekać na dom szkieletowy?

Jak wynika z dotychczas przeprowadzonych realizacji, budowa domu szkieletowego zajmuje od 4 do 12 tygodni. Wszystko jest bowiem uzależnione od złożoności projektu, dostępności materiałów oraz warunków panujących w miejscu budowy. Jest to wynik nieporównywalnie krótszy niż stawianie domu murowanego, którego budowa zajmuje nawet 2-3 lata. Powoduje to, że coraz częściej decydujemy się na stawianie właśnie domów prefabrykowanych.