17 sierpnia 2021 08:45

Domy szkieletowe – czas budowy

Domy szkieletowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób myślących o własnych “czterech ścianach”. Dużą zaletą tego typu budynków jest fakt, że ich postawienie jest dużo bardziej ekonomiczne niż w przypadku tradycyjnych technologii. Tańsze materiały konstrukcyjne potrafią radykalnie zmniejszyć koszty budowy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że domy szkieletowe dzięki swojej konstrukcji jest dużo łatwiej przebudować lub rozbudować niż budynki murowane. Jest to istotne przede wszystkim dla osób młodych, które zamierzają powiększyć swoją rodzinę.

Swego rodzaju mitem jest to, że domy szkieletowe są niewytrzymałe. Jest to całkowita nieprawda, gdyż tego typu budynki są tworzone przy zastosowaniu bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr, mróz, a także opady deszczu i śniegu. Ponadto wiele elementów, takich jak na przykład wypełnienia ścian, są tworzone z trudnopalnych lub ognioodpornych materiałów, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem.

Jak szybko buduje się domy szkieletowe?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na warunki panujące na terenie budowy. Nie bez znaczenia jest także dostępność materiałów oraz wielkość budynku. Na bazie zdobytych doświadczeń można powiedzieć, że standardowe realizacje wykonuje się w zakresie czasowym od 3 do 6 miesięcy, co jest wynikiem nieosiągalnym dla tradycyjnego budownictwa. Ważną informacją jest fakt, że w przeciwieństwie do domów murowanych, domy szkieletowe mogą być budowane w każdych warunkach, także w porach mokrych. Znacząco przyspiesza to wszystkie realizacje.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Zastosowane w domach szkieletowych materiały spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa. Wystarczy spojrzeć chociażby na dach, w którym stosujemy elementy, takie jak dachówka cementowa, łaty i kontrałaty, membrana dachowa, paroizolacja, ruszt systemowy do płyty kartonowo-gipsowej oraz płyta kartonowo-gipsowa. Daje to pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.