7 kwietnia 2020 12:34

Szkieletowy, prefabrykowany dom pasywny. Jak się w nim mieszka?

Domy budowane w technologii prefabrykowanej to alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Jest ona szczególnie często stosowana na zachodzie Europy, jednak od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością także w Polsce. Osoby decydujące się na tego typu zabudowę mogą skorzystać z gotowego projektu, który jest dostosowywany pod indywidualne oczekiwania, jednak możliwe jest również stworzenie zupełnie nowego szkicu. Na tym etapie wybiera się między innymi konfigurację szkieletu, rodzaj okien, umiejscowienie rynien czy też kolor dachówki i tynku.
Mieszkania pasywne to takie, które zużywają mniej niż 15 kWh / metr kwadratowy rocznie. Najważniejszym elementem technologii jest bardzo dobrej jakości, wyselekcjonowany surowiec w postaci drewna klejonego oraz konstrukcyjnego. Gwarantuje on przede wszystkim doskonałe właściwości mieszkania – jego trwałość, energooszczędność, izolację oraz odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Szkieletowy, prefabrykowany dom pasywny – atuty

Główną zaletą tego systemu jest przede wszystkim bardzo szybki proces budowy. Już w czasie około 3 miesięcy mieszkanie może zostać oddane do użytku. Ponadto warto zwrócić uwagę na dużą energooszczędność szkieletowych domów pasywnych. Dobrej jakości materiały izolacyjne gwarantują bardzo niskie koszty ogrzewania pomieszczeń. Ogromną zaletą jest również kompleksowość usług. Firmy zajmujące się budową mieszkań prefabrykowanych realizują zlecenie od samego projektu do momentu wręczenia właścicielom kluczy, co zdecydowanie usprawnia wszystkie procesy oraz powoduje zmniejszenie kosztów.

Jak się mieszka w szkieletowym, prefabrykowanym domu pasywnym?

Znakomita izolacja termiczna oraz akustyczna zapewnia relaks i wygodę na najwyższym możliwym poziomie. W przeważającej części roku temperatura pomieszczeń oscyluje w granicach 21 – 23 stopnie Celsjusza, dlatego warto zainwestować także w rolety zewnętrzne, gdyż latem wnętrza potrafią się szybko nagrzewać. Osoby mieszkające na co dzień w szkieletowym, prefabrykowanym domu pasywnym podkreślają przede wszystkim bardzo wysoki komfort oraz bezpieczeństwo.